Yazar Eylem Tok, oğlu Timur Cihantimur Porsche araçla karıştığı ve bir kişinin ölümüne sebep olduğu kazadan 5 gün önce sergi açılışında konuşmuştu

Oğlunu Mısır’a kaçıran ve yaptığı basın açıklamasıyla ‘Dönüp adalete teslim olacağız’ sözü veren yazar Eylem Tok 27 Şubat’ta “O An” adlı sergisini açmıştı. Mecidiyeköy’de eski eşinin sahibi olduğu Estetik International bünyesindeki B Art Space salonlarında açılan sergiye iş ve sanat dünyasından önemli isimler katılmıştı. Sergide Tok’un bazı eserleri sergilenirken, kitabı da konuklara tanıtılmıştı.

“KILAVUZUM AHLAK” SÖYLEMİ
Eylwm Tok sergisinin açılışında bir de konuşma yaptı. Tok konuşmasında, yıllar önce henüz ilk romanını yayımladığında “Ahlaklı yapılan bir düşünce ürünü, kendinden öncesinin anlamlı sorumluluğunu taşıdığı sürece saygınlık kazanır” cümlesini kendisine kılavuz edindiğini açıklayan Eylem Tok, şöyle devam etti:

Bu benim kendime sözümdü. Her ne yaparsam en iyisini hedefleyecektim. İşini en iyi yapan insanları örnek alacaktım. Yaşam öyküm beni bir noktaya taşıdı. Yavaş yavaş değil, birdenbire gördüm iyiyi de kötülüğü de… İnsanı tanıdım, sorular sordum, cevaplarını içsel yolculuğumda aradım. Kendimi sanatla tarif ettim. Şu an burada bulunan ve bulunamayan çok değerli insanlar bana el verdi. Yol göstericim, dostum oldular.

“ÜLKESİNİ TERK ETMEK ZORUNDA KALAN AYDINLAR İYİ İNSANLARDI”
Beni yaptığım işlerle tanıyıp seven, bugün de yalnız bırakmayan değerli konuklar; öncelikle burada bulunan dostlarıma ve sizlere teşekkür etmek istiyorum. Burada bulunamayan arkadaşlarımın da kalplerinin benimle olduğunu biliyorum. Hayat basit aslında… Birbirimizin gölgesiyiz. İyiler ve kötüler var dünyada. Kurşunlanarak, bombalanarak, yakılarak, dövülerek öldürülen yazarlar, sanatçılar iyi insanlardı. Ülkesini terk etmek zorunda kalan aydınlar iyi insanlardı.

“KATİLLERİN İYİ BİR YAŞAMA SAHİP OLMASI DA DERTLERİYDİ”
Onların savaşı kendileri için değildi sadece; katillerinin, düşmanlarının iyi bir yaşama sahip olması da dertleriydi. ve şimdi bizler sorumluyuz. Tüm dünyanın iyiliği için savaşmış bu insanların mirası bize emanet. İşte bu yüzden birbirimizin gölgesiyiz.”

DÖNÜP DÖNMEYECEĞİ MERAK KONUSU

Sergiye ev sahipliğini Estetik International Yönetim Kurulu Başkanı , Eylem Tok’un eski eşi ve Timur Cihantimur’un babası Dr. Bülent Cihantimur yapmıştı. Kazadan sonra yaşananlar ise Eylem Tok’un sergideki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu. Tok’un basın açıklamasında yaptığı ‘Dönüp adalete teslim olacağız’ sözünü tutup tutmayacağı merak konusu oldu.
patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x