‘Çocuk doktoruyum’ dedi profesyonel dolandırıcı çıktı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yaşayan Fahrettin Ç., sosyal medyadan Mersin’de yaşayan Fatma T. ile tanıştı. Kendisini İstanbul’da görev yapan çocuk uzmanı doktor Selçuk Şenocak olarak tanıtan  Fahrettin Ç., Türkkan ile bir süre sosyal medya üzerinden görüşüp, evlilik vaadiyle dolandırmaya çalıştı.

Fahrettin Ç., kadını dolandıramayacağını anlayınca görüşmeleri sonlandırdı. Fahrettin Çamlıca’ya ulaşamayan Fatma T., bir televizyondaki programına katılarak başından geçenleri anlatıp, kendisini doktor Selçuk Şenocak olarak tanıtan kişinin bulunmasını istedi.

“BENİMLE EVLENMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ”

Fatma T., “Bana Mersin’e geldiğini, fakat Silifke’yi bilmediğini söyledi. Ayrıca Mersin’de evi olduğunu ve 14 bin TL kirada olduğunu söyledi. Benimle evlenmek istediğini söyledi. Ben böyle çelişkili konuşmaya başladığını görünce kendisinden şüphelendim. Telefonla beni aradığında defalarca beni çok sevdiğini ve evlenmek istediğini söylüyordu. Daha sonra da ‘Aramızdaki yaş farkından dolayı teyzem ilişkimizi onaylamadı, ayrılmak zorundayız’ dedi bana” diye konuştu.

Fatma T.’nin her yerde aradığı Fahrettin Ç. da bağlandığı yayında, “O benim annem yaşında kadın, 7 ay da görüşmedik, 3 gün mesajlaştık” dedi.

“DOKTORLUĞU SEVDİĞİM İÇİN YALAN SÖYLEDİM”

Fahrettin Ç., doktor olup olmadığı sorusuna ise doktor olmadığını, doktorluk mesleğini sevdiği için yalan söylediğini anlattı.

Fahrettin Ç., yayından sonra kaybolurken, yayına bağlanan yakınları da kendisinin doktor olmadığını Çerkezköy’de hurdacılık işiyle uğraştığını ve daha önce de benzer şekilde adının dolandırıcılık olaylarına karıştığını söyledi.

Hakkında ‘Dolandırıcılık’ suçundan aranması bulunan Fahrettin Ç., Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde savcılığa gidip teslim oldu. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Çamlıca’nın 8 ayrı dolandırıcılık suçundan kaydı olduğu belirlendi.

Fahrettin Ç., Çorlu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından adliyeden alınıp cezaevine götürüldü. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x